کرونای لعنتی ساندرپوهل را نیز از پادرآورد

By اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۰ یادداشت های شخصی

خدابیامرزه ساندرپوهل داور سرشناس و حرفه ای فوتبال رو! هیچوقت اون ۸ دقیقه وقت اضافی یی که در انتهای بازی ایران استرالیا گرفت و مارو زجررررر داد یادم نمیره. اما بهرحال بخشی از خاطره ی شیرین ما در جوانی را ساندرپوهل ساخت. روحش شاد.

به گزارش “ورزش سه”، روز پنجشنبه رسانه های اروپایی خبر از درگذشت ساندور پل در سن ۶۵ سالگی دادند. پل که چهار بار پیاپی در سال های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۷ به عنوان بهترین داور جهان برگزیده شده بود، در زندگی خود دستاوردهای زیادی را کسب کرده بود و بر مشکلات فراوانی فائق آمده بود، اما در پایان این ویروس کرونا بود که داور سرشناس از پس شکست دادنش برنیامد.

پل که اغلب در برنامه های تلویزیونی به عنوان کارشناس حضور می یافت ناگهان از صحنه تلویزیون محو شد و بسیاری از مردم نگران این موضوع بودند که چه اتفاقی برای او افتاده است. در نهایت جستجوها به پایان رسید و مشخص شد که ساندور پل در بیمارستان بستری است و به دلیل وخامت حالش با کمک ونتیلاتور تنفس می کند.

ساندور پل قضاوت را از سن ۱۵ سالگی آغاز کرده و بعد از ورود به این حرفه در سال ۱۹۷۸ و حرفه ای شدن در سال ۱۹۸۲ و بعد از یک دوره مربیگری فوتبال از دهه ۱۹۹۰ به عنوان یک داور بین المللی مشغول به کار شد. پس از آن فدراسیون فوتبال مجارستان از سال ۱۹۸۸ او را به مسابقات بین المللی اعزام کرد.

او قضاوت مسابقات بزرگی مثل فینال چمپیونزلیگ، فینال جام جهانی و فینال جام یوفا را برعهده داشته و البته در دربی تهران نیز یک بار قاضی میدان بود.

 

 

ساندور پل همچنین داور مسابقه بسیار حساس و سرنوشت ساز ایران و استرالیا بود و مردم ایران خاطره خوبی از در آغوش کشیده شدن او توسط حمید استیلی در پایان مسابقه دارند.

Leave a Reply