نکات مهم مربوط به درس برنامه نویسی

By اسفند ۶, ۱۳۹۹ اطلاعیه ها

 ترم  بهار سال تحصیلی ۹۹-۰۰ 

بارم‌بندی:

۱-     تهیه و ارائه ی فایل های ارائه کلاسی ۳ نمره

a)     تعداد اعضای گروه حداقل۲ و حداکثر۳نفر

b)     کیفیت ارائه  و فایل ها اهمیت دارد

c)     فایل های اسلاید(پاورپوینت) و ریپورت (وورد) باید حداکثر۴۸ ساعت بعد از ارائه تکمیل و ایمیل گردد

d)     4فایل(فایل های قابل ادیت و پی دی اف آنها) باید در قالب یک فولدر فشرده بصورت یکجا ارسال گردد

e)     نام فولدر ها همان شماره موضوع ارائه به همراه عبارت cpp می باشد(مثال ۰۲-cpp)

۲-     کوئیز و تمرین طول‌ترم ۷ نمره

۳-     پروژه پایانی ۳ نمره

۴-     آزمون پایان‌ترم(+ میان ترم احتمالی)    7 نمره

۵-     (صرفا اختیاری ، برای دانشجویان داوطلب) تهیه وارسال مقاله علمی۴نمره (تعداد اعضای گروه حداکثر۲نفر)

a)     مقاله باید تا زمان امتحان تهیه و ارسال شده باشد

b)     درخواست خود را بوسیله ی ایمیل ارسال نمایید

c)     اسکوپ مقاله باید مربوط به حوزه های مهندسی ، علوم مهندسی ، فناوری اطلاعات و … باشد.

تذکرات:

–        با مراجعه همیشگی به ایلرن و همچنین سایت morspace.irدر جریان اخبار و اطلاعیه‌ها قرار بگیرید . برای هماهنگی های مناسب تر وسریع تر کانال تلگرامی نیز ایجاد شده است که لازم است در اولین فرصت با آدرس @morspaceir به آن بپیوندید.

–        آدرس ایمیل جهت ارتباط فقط آدرس  ایمیل دانشگاه تهران بوده وسابجکت ایمیل های مربوط به این درس حتما شامل عبارت   unit باشد.

–        در ارتباط ایمیلی با این‌جانب حتماً ضمن معرفی کامل، نام خود، نام درس و گروه درس(یا زمان کلاس) را مشخص نمایید.

–        ایمیل های بدون سابجکت و معرفی ، خوانده و پاسخ داده نمی شود.

–        نماینده ی درس در اسرع وقت مشحص شده و به من ایمیل ارسال نماید.

–        راجع به تحویل تمارین موارد اعلام میشود  ولی بهیچ وجه ددلاین تمدید نخواهدشد و پس از ددلاین نمره ای به تمرین داده نمی شود.

–        موضوعات ارائه مربوط به درس در پستی با عنوان “موضوعات پیشنهادی ارائه های کلاسی درس برنامه نویسی” در سایت و همچنین ایلرن بارگزاری خواهد شد و انتظار می رود در اسرع وقت نسبت به ایجاد گروه و انتخاب موضوع و اعلام آن اقدام نمایید.

–        فایل پاورپوینت ارائه باید حداکثر در ۲۵ اسلاید تهیه شود. اسلاید ۱ حتماً باید شامل عنوان، نام و آرم دانشگاه، نام تهیه‌کننده، نام استاد، نام درس و زمان برگزاری کلاس مربوطه و اسلاید آخر شامل منابع و مراجع باشد. علاوه بر این فایل، چکیده‌ای آموزشی از محتوای ارائه(report) ، حداکثر در ۱۰ صفحه و در قالب Word تهیه و باید تحویل گردد.

–        ارائه ها می تواند حاوی پخش فایل های صوتی تصویری و انواع مالتی مدیا نیز باشد. توجه داشته باشید استفاده از این امکانات به زیباتر شدن و قابل فهم تربودن ارائه کمک کرده و یادگیری را افزایش می دهد.

–        ارائه ها می تواند فیلم تولیدی گروه با صداگذاری باشد و در زمان ارائه فیلم پلی شود. این فیلم در اختیار دانشجویان نیز قرار خواهد گرفت

–        فایل ها باید حداکثر ۲ روز پس از زمان تحویل ارائه  (که بعد از گروه بندی مشخص خواهد شد) به‌وسیله ایمیل ارسال گردد. دقت داشته باشید که نام اعضای گروه باید در صفحه اول فایل پاورپوینت ذکر گردد. نمره، فقط به افرادی که نامشان در فایل قیدشده باشد، تعلق می‌گیرد. ایمیل حاوی یک فایل فشرده شامل فایل پاورپوینت و فایل وورد و پی دی اف آنها باشد. نام فولدر همان شماره موضوع ارائه(طبق جدول زمان بندی) باشد.

–        زمان بندی تحویل ارائه هاکه در اولین فرصت اعلام می شود ؛ لازم الاجراست و تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد.

–        دانشجویی یا دانشجویانی که  با هماهنگی و زیر نظر این‌جانب نسبت به تهیه مقاله اقدام نمایند، در صورت تکمیل مقاله، استانداردسازی آن و اقدام به ارسال و پذیرفته شدن مقاله ،۴نمره خواهند گرفت . البته این افراد در صورتی که از کسب نمره کامل مقاله اطمینان دارند، می توانند ارائه انجام ندهند . ولی این امر را باید ظرف حداکثر دو هفته ی آینده اعلام و مشخص نمایند.

–        به تمام اعضای گروه در ارائه نمره یکسانی تعلق می‌گیرد.

–        مهلت دریافت نمره ی مقاله  حداکثر ، تاریخ امتحان می باشد.

–        باتوجه به اینکه در ترم جاری تمرکز نگهداری محتوا بر روی سامانه مدیریت محتوا (ایلرن) می باشد، حتما نسبت به مطالب بارگزاری شده در این سامانه توجه ویژه ای داشته باشید.

–        کلاس ها بصورت آنلاین وآفلاین برگزار می گردد . جلسات آفلاین (آپلود ویدئو) در کانال یا سایت، اطلاع رسانی خواهد شد. لازم است در کلاس های آنلاین شرکت نموده و حضور فعال داشته باشید.

–        درحین برگزاری کلاس های آنلاین حتما از میکروفون استفاده نمایید تا کلاس ها بصورت تعاملی و با استفاده از امکان برقراری ارتباط کلامی تشکیل گردد .

Leave a Reply